Honda’nın yeni elektrikli bisikleti fazlasıyla beğenildi

2023 Japonya Mobilite Fuarı, bir dizi mobilite çözümünü sergiledi. Fuarda tanıtılan modellerden biri olan Honda e-MTB konsept elektrikli bisiklet, motorlu bisiklet ve dağ bisikletinin keyfini bir araya getiren yeni bir sürüş deneyimi sunuyor. Bu sayede e-MTB, elektrikli destek ile kolayca yokuş yukarı hareket edebilir.

Honda’nın bu konsepti, çerçevesinde ve salıncağında ince cidarlı alüminyum döküm teknolojisini kullanıyor. Bu teknoloji, yüksek performanslı motosikletlerde kullanılan teknolojiye benziyor. Bisiklet, işlevselliği etkileyici bir tasarımla birleştiren benzersiz bir çerçeveye sahip. Honda e-MTB, Shimano frenler, DT Swiss XM 1700 tekerlekler ve Maxxis Minion DHR II lastiklerle donatılmıştır.

Honda’nın yeni elektrikli bisikleti fazlasıyla beğenildi

Honda e-MTB konsept e-bisiklet, yeni SRAM Eagle aktarma organlarına, Fox Float X süspansiyon sistemine ve Maxxis lastiklere sahip. İnce alüminyum çerçeve, bu elektrikli dağ bisikleti konseptinin hafif olduğu anlamına geliyor. Ancak Honda, konseptin ağırlığını belirtmedi. Model, büyük olasılıkla SRAM Eagle aktarma organları tarafından güçlendiriliyor. e-MTB’nin bataryası muhtemelen aşağı boruda saklanıyor. Arka Fox Float X şok emicisi, bir ön süspansiyon çatalı ile birleştiriliyor.

2023 Japonya Mobilite Fuarı, Honda’dan birçok konsept elektrikli mobilite çözümünün duyurulmasına tanıklık etti. Honda e-MTB’nin bir üretim modeline dönüşüp dönüşmeyeceği konusunda henüz resmi bir belirti yok. Eğer üretim modeli olursa, fiyatlandırma ve global mevcudiyet detayları şu anda mevcut değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x