Oyun ve eğlence sektörü İstanbul’da buluşuyor

Tureks Uluslararası Fuarcılık tarafından yapılan açıklamaya göre, Türkiye’nin eğlence, park, spor ve keyif alanlarına yönelik fuarı ATRAX, 11’inci kez uluslararası bir buluşmaya hazırlanıyor.

11-13 Ocak’ta İFM’de düzenlenecek fuar, eğlence parkları, tema parklar, su parkları, havuz ve SPA merkezleri, spor tesisleri, yeşil alanlar, macera parkları, oyun ve eğlence salonları gibi çeşitli rekreasyon tesis yatırımcılarına rehber olacak ürün ve hizmetleri içeriyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Tureks Uluslararası Fuarcılık AŞ Üst Yöneticisi (CEO) ve Atrax Fuarı Organizatörü Nergis Aslan, 2012’de eğlence endüstrisi kelimesinden ilham alınarak ortaya çıkan projeyle ülkede dağınık, birbirini tanımayan az sayıda firmanın bir araya getirildiğini ve daha ilk yılında çok sayıda uluslararası katılımcı ve ziyaretçiyi buluşturduğunu kaydetti.

Aslan, fuarın sonraki yıllarda yeni oyuncuların pazara girmesi, sektörün büyümesi, birbirleriyle proje ortaklıkları yapması, sektör birlikteliği oluşturması ve bunun yanı sıra eğlence sektörünün Türkiye oyuncularının uluslararası bilinirliği ve güvenini oluşturmasında öncü olduğunu aktararak, şunları kaydetti:

“2012’den bugüne çok şey değişti. Dünya değişti, oyun değişti, oyunun kuralları değişti, oyuncular yenilendi. Özellikle salgından sonra son 3 yılda fuarın yüzde 80 büyümesinin yanı sıra sektörde beklenenin üzerinde bir hareketlilik yaşamaya başladı. Bu hareketlilik sadece Türkiye değil tüm dünyada şaşırtıcı rakamlara ulaştı. Tüm dünyada eğlence, macera, park, dinlenme ve aktivite endüstrisinde talep artışı ve yeni yatırımlar yükselen bir ivmeye geçti. Aktif yaşam, eğlence, spor ve dinlenme tesislerine gösterilen yoğun talep sektörü harekete geçirdi. Rakamlar hızla yükselirken, yatırımcılar mevcut tesislerin cazibesini ve değerini artırmayı, ya da eğlence faaliyetlerine duyulan ilgiyi gözlemleyerek yeni yatırımlar yapmayı hedefliyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir