‘Kızıl Goncalar’dan açıklama: Ebubekir Şahin Bey ve sayın üyelerimizin doğru kararı vereceklerine inancımız tamdır

Henüz ikinci bölümü yayınlanmasına ağmen iktidar medyası ve İsmailağa cemaati tarafından hedef alınan ‘Kızıl Goncalar’ dizisinin yapımcısı Gold Film yeni bir açıklama yayınladı.

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’in dizi hakkında inceleme başlatıldığına dair kişisel X hesabından duyuru yaptığı dizinin yapımcısı Faruk Turgut, “Verilecek cezadan memnun oluruz” ifadesini kullanmıştı. Dizinin çekimlerinin yapıldığı mekan izinleri de arka arkaya iptal edilmişti.

Dizi gündemdeki yerini korurken; son olarak Gold Film’den yeni bir açıklama geldi.

Yapılan yeni açıklamada ‘diziye verilen cezadan memnun olacakları’ yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığı ileri sürüldü. “RTÜK’ün vereceği her karara saygılıyız” denilen açıklamada “RTÜK Başkanımız Ebubekir Şahin Bey ve sayın üyelerimizin Türk Milleti adına doğru kararı vereceklerine inancımız tamdır” ifadelerine yer verildi.

Gold Film tarafından yapılan ve yönetmen koltuğunda Ömür Atay’ın oturduğu; başrollerinde Özgü Namal ve Özcan Deniz yer aldığı dizinin ikinci bölümü de reytinglere damga vurmuştu.

12 punto’dan Arif Hür’e konuşan yapımcı Faruk Turgut diziye yönelik engellemelerin kendisini motive ettiğini belirterek şunları söylemişti:

“Bu durum beni motive ediyor. Olacakları hesaplayarak yola çıktım. Yılmayacağız ve mücadeleye devam edeceğiz. Zaten korkuyla veya tehditle yılacak bir adam değilim. Eğer korkak olsaydım bu işleri yapmazdım…

Diziyi 2 bölüm izleyip ahkam kesmek nasıl bir mantıktır? Geçtiğimiz yıl Kızılcık Şerbeti’ne de ceza verdiler, diziyi duymayan kalmadı. İnşallah RTÜK bize de ceza verir. Benim ekmeğime yağ sürdüler, umarım biraz daha köpürtürler.” (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir