İsrail, Hizbullah’a savaş açmaya hazırlanıyor: Bir an bile durmayacağız

İsrail Ordusu Kuzey Komutanlığı Komutanı Tümgeneral Ori Gordin, Lübnan’ın güneyindeki Hizbullah’a karşı saldırı için genel hazırlıkları tamamladıklarını belirterek, “Bir an bile durmayacağız. Görev tamamlanıncaya kadar güç ve zeka kullanarak savaşmaya devam edeceğiz. Görev de kuzeye güvenlik getirmektir.” dedi.

“İSRAİL ORDUSU, KUZEYE SALDIRI İÇİN HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI”

İsrail merkezli “Ynet” haber sitesinin haberine göre, İsrail Ordusu Kuzey Komutanlığı Komutanı Tümgeneral Ori Gordin, Hizbullah ile 2006’da yaşanan savaşın 18. yılı dolayısıyla düzenlenen etkinlikte konuştu. Hizbullah’a karşı hazır olduklarını ve kuzey sınırında “düşmanın güçlü bir orduyla karşılaşacağını” söyleyen Gordin, “İsrail ordusu kuzeyde saldırı için geçen hafta genel hazırlıklarını tamamladı.” dedi.

İsrail Ordusu Kuzey Komutanlığı Komutanı Tümgeneral Ori Gordin

“BİR AN BİLE DURMAYACAĞIZ”

Sahadaki asker ve komutanların eğitimli ve kararlı olduklarını öne süren Gordin, Hizbullah’a karşı olası her mücadelenin üstesinden geleceklerini iddia etti. Lübnan’daki Hizbullah’a sert darbeler indirdiklerini söyleyen Gordin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bir an bile durmayacağız. Görev tamamlanıncaya kadar güç ve zeka kullanarak savaşmaya devam edeceğiz. Görev de kuzeye güvenlik getirmektir. İsrail ordusu, geride kalan 8 ay boyunca her gün ve her gece Hizbullah’ın silahlı unsurlarına karşı savaştı.”

HİZBULLAH’LA ŞİDDETLİ ÇATIŞMALAR YAŞANIYOR

Gazze Şeridi’ne 7 Ekim 2023’ten bu yana saldırılarını sürdüren İsrail, kuzey sınırında da Lübnan Hizbullahı ile çatışıyor. Bu çatışmalarda 325 Hizbullah mensubu, 65 Lübnanlı sivil, 19 Emel Hareketi, 13 Hamas, 15 İslami Cihad mensubu ile 14 İsrail askeri ve 10 İsrailli sivilin öldüğü bildirilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x