Apple Vision Pro Şubat’ta mı çıkacak?

Apple’ın bu yılın başlarında duyurduğu Apple Vision Pro ile ilgili resmi bir açıklama henüz yapılmamışken, şirketin karma gerçeklik başlığıyla ilgili lansman zaman çizelgesine dair yeni bir rapor ortaya çıktı.

Apple Vision Pro’nun Şubat 2024’te piyasaya sürülmesi bekleniyor WWDC23’teki resmi duyuruda, Cupertino merkezli dev, bu başlık için sadece fiyatlandırma bilgisini açıklamış, ancak kullanılabilirliği hakkında bir bilgi vermemişti. Ancak tanınmış analist Mark Gurman, en son Power On bülteninde giyilebilir cihazın lansman zaman çerçevesini açıkladı. Daha önce Gurman, karma gerçeklik başlığının Mart 2024’e kadar ertelendiğini iddia etmişti. Ancak en son raporda, cihazın bir ay önce, Şubat ayında piyasaya sürülebileceği belirtildi.

Apple Vision Pro Şubat’ta mı çıkacak?

Gurman’a göre, Apple Vision Pro, şirketin yurtdışı üretimi artırmasıyla Şubat ayında piyasaya sürülebilir. Raporda, Apple’ın Çin’deki tesislerinde başlığın üretiminin tam kapasitede çalıştığı belirtiliyor. Bu üretim tesisleri, Vision Pro’nun Ocak 2024 sonuna kadar sevkiyata hazır hale getirilmesi amacıyla çalışıyor. Yazılım cephesinde, Gurman şirketin geliştiricilere en son araçlarla uygulamalarını test etmeleri için “Vision Pro’ya hazırlanın” diye çağrıda bulunan bir e-posta gönderdiğini ekliyor.

Bunun yanı sıra, Apple’ın önümüzdeki ay perakende mağazalarındaki iki çalışanını eğitim için merkezine göndermeyi planladığı da söyleniyor. Burada çalışanlar, Apple Vision Pro’nun işlevlerini ve öne çıkan özelliklerini öğrenerek, ürünü satış için daha iyi pazarlayabilecekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x