ABD Açık’ta şampiyon Djokovic

ABD Açık Tek Erkekler Finali’nde Novak Djokovic, Daniil Medvedev’i 6-3, 7-6 ve 6-3’lük setler sonucunda 3-0 mağlup etti ve şampiyonluğa uzandı. 36 yaşındaki Sırp oyuncu ABD Açık’ı kazanarak Margaret Court’un 24 Grand Slam’lik rekorunu egale etti ve tenis rekorları kitabına girdi.

Flushing Meadows’ta oynadığı 10 finalin dördüncüsü olan bu zafer, Djokovic’in Avustralya, Fransa ve ABD Açık’ta kazandığı ve pazartesi günü güncellenen dünya sıralamasında zirveye geri döndüğü bir başka olağanüstü Grand Slam kampanyasını da tamamladı.

Djokovic 24. büyük şampiyonluğunu kazanmasıyla ilgili olarak “Açıkçası bu benim için dünyalara bedel” dedi ve şu sözleri ekledi:

“Bana ve aileme zor koşullarda çok şey kazandıran bu sporda en üst düzeyde rekabet etmek için gerçekten çocukluk hayalimi yaşıyorum. Burada olacağımı hiç düşünmemiştim ama son birkaç yıldır tarih yazmak için bir şansım olduğunu düşündüm. Bu fırsat önüme çıktığında neden değerlendirmeyeyim ki?”

Bu yılın başlarında Rafael Nadal’ın 22 büyük erkekler şampiyonluğu rekorunu geride bırakan Djokovic, Açık Dönem’de ABD Açık erkekler turnuvasını kazanan en yaşlı isim ve bir sezonda üç Grand Slam turnuvasını dördüncü kez kazanan ilk isim oldu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x